شگفت انگیزترین جنگل های دنیا +عکس

کد خبر: ۴۴۷۸۵. یک شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۱، ساعت ۸:۹ [ نسخه چاپی ]
جنگل ها یکی از مناطق بسیار زیبا در سراسر دنیا هستند و در کنار زیبایی برای ادامه حیات ما انسان ها نیز نیاز هستند. در میان جنگل های انبوه دنیا البته برخی دارای ویژگی های خاصی اند.


به گزارش زلال نیوز ، جنگل ها این روزها تحت تاثیر تخریب های زیادی قرار گرفته اند اما برخی از آن ها همچنان باقی مانده اند و اسرار و شگفتی هایی را در دل خودشان نگه داری می کنند. این جنگل ها به عنوان عجیب ترین و شگفت انگیزترین جنگل های دنیا شناخته می شوند.

جنگل جزیره سنتینل


این جنگل در دل یک جزیره واقع در اقیانوس هند قرار دارد و از آن به عنوان یکی از دستنخورده ترین جنگل های دنیا یاد می شود. این جنگل در مرکز جزیره ای قرار دارد که اطراف ان به وسیله صخره های بسیار بلند و همچنین تیز محاصره شده است. این جزیره تنها 50 تا نهایت 400 نفر جمعیت دارد  و بسیاری از محققین می پندارند که ان ها از جمله انسان های آدم خوار هستند.

جنگل کج


یکی از شگفت انگیزترین و عجیبترین جنگل های دنیا در غرب لهستان واقع شده است جایی که در آن بسیاری از درختان که البته کاج هستند با 90 درجه انحنا رشد می کنند. این درختان در سال 1930 کاشته شده اند و بسیاری از جنگل شناسان می گویند که به وسیله دستکاری های انسانی به این صورت در آمده اند اما همچنان دلیل و هدف اصلی آن ها از این کار مشخص نشده است.

جنگل سرخ


این جنگل در 10 کیلومتری منطقه چرنوبیل قرار دارد و به عنوان یکی از آلوده ترین مناطق دنیا شناخته می شود و از بعد از آن حادثه بسیاری از درختان ا> مرده اند. این جنگل از آن جایی که تمام سوخته است و نابود شده است  وهمچنین به خاطر نابودی اش به یکی از مناطق عجیب دنیا تبدیل شده است. تحقیقات انجام شده می گوید 90 درصد رادیواکتیو این جنگل در خاکسترهای آن باقی مانده است.

دریای درختان


این جنگل در شمال غربی کوه فوجی در ژاپن  واقع شده است و البته به یکی از ترسناکترین جنگل های دنیا نیز شناخته می شود. این جنگل بسیار تاریک است چراکه هیچ راهی برای رسیدن نور به داخل آن نیست و تنها دریچه های کوچکی از نور به داخل جنگل وارد می شود. این روزها این جنگل به خاطر منظره زیبایی رو به کو فوجی و خودکشی هایش معروف است. در سال 2004 نزدیک به 108 جنازه در این جنگل پیدا شد.

جنگل دفن شده


در اوایل سال 2012 محققان در شمال چین به یک کشف بسیار بزرگ و عجیب دست پیدا کردند. آن ها اعلام کردند که جنگلی مدفون شده را پیدا کرده اند که زیر خاکسترهای یک آتشفشان مدفون شده است. این جنگل نزدیک به 298 میلیون سال پیش زندگی زیبایی داشته است تا اینکه یک آتش فشان بسیار بزرگ باعث می شود تا لایه ای از مواد مذابو خاکستر روی آن را بپوشاند. تا به حال بخشی از این جنگل از زیر خاک خارج شده است و 6 نوع درخت متفاوت نیز در آن یافت شده است.


برچسب ها: جنگل ، عجیب

نظراتی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.