بزرگترین حیوانات دنیا +عکس

کد خبر: ۵۲۳۴۳. دو شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۲، ساعت ۱۷:۲۳ [ نسخه چاپی ]
حیوانات زیادی روی کره زمین زندگی می کنند که هر کدام ویژگی خاص خودشان را دارند که این باعث می شود که دنیایی بسیار بزرگ داشته باشند که هر روز اتفاقات زیادی در آن رخ می دهد.


به گزارش زلال نیوز ، طبیعت پر از زیبایی هایی است که هر کدام در نوع خود خاص هستند. تقابل یک فیل با مورچه یکی از زیباترین لحظه هایی است که می تواند دید. هر دوی آن ها به نوعی جذاب هستند. در اینجا به سراغ بزرگ ترین حیواناتی می رویم که تا به حال صید شده اند.

** بزرگترین وال

دریا دنیای وسیعی دارد که در آن وال ها به نوعی حکم رانی می کنند، حال فرض کنید در میان همه وال های بزرگ ترین آن ها چه مقدار خواهد بود. چندی پیش در ساحل چین والی صید شد که نزدیک به 18 متر طول و 19 تن وزن داشت. این درحای است که وال ها معمولا 10 متر بیشتر طول ندارند.
** بزرگترین سفره ماهی

بزرگترین ماهی اب های شیرین در تایلند به دست یک ماهیگیر انگلیسی صید شده است و در نوع خود نیز بی نظیر است. سفره ماهی که به دست این ماهی گیر صید شد نزدیک به 50 کیلوگرم وزن داشت و طول و عرض آن نیز هر کدام 4 متر است. برای حمل و نقل این سفره ماهی به 13 نفر نیاز است، البته این صیاد سفره ماهی را بار دیگر به رودخانه برگرداند.
** بزرگترین گاو دنیا

در یکی از روستاهای شیلی گاوی به اسم چیلی زندگی می کند که به عنوان بزرگترین گاو دنیا شناخته می شود. این گاو نزدیک به 2 متر ارتفاع دارد و از نظر وزن و اندازه به مانند یک فیل کوچک است. وزن این گاو بیش از یک تن است و تمام روزها را در حال چریدن در علف زارهای اطراف مزرعه می گذراند.
** بزرگترین اسب

"رادار" اسبی از نژاد بلژیکی است که در تگزاس زندگی می کند و به عنوان بزرگترین اسب دنیا شناخته می شود. این اسب دو متر و نیم ارتفاع دارد و وزن آن نیز نزدیک به یک تن است. صاحب این اسب البته از نوع خوراک او خیلی خوشحال نیست چرا که او روزانه 20 گالون آب و نزدیک به 10 کیلو غلات مصرف می کند.


برچسب ها: بزرگترین ، حیوانات ، دنیا ، عکس

نظراتی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.